Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę

środa, 10-08-2022


Grupa z naszej parafiii uczestniczyła w 42. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę do tronu Jasnogórskiej Pani. Pielgrzymowali przez 9 dni śpiewając i modląc się.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki było "Chrystus naszym pokojem". Był to czas niezwykłych rekolekcji w drodze, w których jest mnóstwo czasu na modlitwę zarówno wspólnotową, jak i indywidualną,  na długie rozmowy z innymi pielgrzymami, z księżmi, czy nawet z biskupami (w tym roku na całej trasie pielgrzymki towarzyszyli nam nasi biskupi - o. bp Jacek Kiciński CMF oraz ks. bp Maciej Małyga), jest także czas na przebywanie w ciszy, na tańce i śpiewy - jest czas na wszystko to, co przybliża nas do Boga! W ostatnim dniu 10 sierpnia dołączyli do nas Pielgrzymi Duchowi z naszej parafii, którzy najpierw codziennie przez 8 dni modlili się za pielgrzymów idących, powierzając ich trud i zmęczenie Bogu i Maryi, a w ostatnim dniu towarzyszyli nam na trasie. Przywieźli ze sobą przepyszne ciasta oraz śniadanie! 10 sierpnia wspólnie pokłoniliśmy się przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, a następnie o godz. 11:00 uczestniczyliśmy w Uroczystej Eucharystii na wałach jasnogórskich. Wszystkim Pielgrzymom dziękujemy za świadectwo wiary oraz za modlitwę w naszych intencjach!

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM