X Niedziela zwykła
niedziela 07.06.2026
- Przeżywamy dziś X Niedzielę zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy świętej oraz od 14:00 do 17:00 jest Adoracja Najświętszego Sakramentu.
- Przy wyjściach z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w ramach przeżywanego dziś w Polsce Święta Dziękczynienia.
- We wtorek wieczornej Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Szymon Rojek, nowy kapłan naszej Archidiecezji. Na zakończenie Eucharystii udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.
- Spotkanie dla osób zawierzonych Maryi będzie w środę po Mszy świętej wieczornej.
- Trwa tradycyjna Oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa dzisiaj będzie o godz. 16:30, a od poniedziałku do środy po Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do dzwonienia dzwonkami.
- W czwartek uroczyste zakończenie tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie o godz. 17:45. O godz. 18:00 Msza święta, po której wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół naszego kościoła. Po procesji nastąpi tradycyjne błogosławieństwo wianków, a dla dzieci będzie mała niespodzianka.
- W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy świętej będzie procesja z Najświętszym Sakramentem i śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa wokół kościoła.
- Od soboty wracamy do tradycyjnego porządku Nabożeństw czerwcowych: w tygodniu o 17:45 (w środę o 17:30 wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy), a w niedzielę o 16:30.
- Kolejne nabożeństwo fatimskie będzie w sobotę, 13 czerwca. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 19:00, później różaniec i procesja ze świecami.
- W minionym tygodniu obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i pomocą przyczynili się do tego, że mogliśmy ten dzień przeżyć w tak piękny sposób. Szczególnie dziękujemy osobom, które przywiozły brzózki, policji za zabezpieczenie procesji, osobom, które udostępniły teren i budowały oraz dekorowały ołtarze, tym, którzy przystroili swoje domy na trasie procesji, sprzątającym i dekorującym naszą świątynie, Panu kościelnemu i organiście, dzieciom sypiącym kwiatki oraz dzwoniącym dzwonkami, Służbie Liturgicznej, niosącym sztandary, baldachim oraz nagłośnienie. Nade wszystko dziękujemy Wam wszystkim za obecność i wspólną modlitwę.
- W najbliższą sobotę organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Krakowa (Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach). Wyjazd 13 czerwca o 6:00. Zapisy w zakrystii i u ks. Proboszcza.
- Organizowany jest wyjazd do Częstochowy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w sobotę 20 czerwca. Wyjazd o 14:00 spod kościoła, zapisy u ks. Przemka.
- W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
- W poniedziałek – św. Jadwigę, Królową
- W czwartek – św. Barnabę, Apostoła
- W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
- W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 07.06.2026
niedziela 31.05.2026
niedziela 24.05.2026
